MENÜ
KURUMSAL

Haberler

KÜSİ 2016 Yılı 2.Toplantısı
NKÜTEK ten YENİ BAŞARI

Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. olarak dün Ankara'da gerçekleşmiş olan 4.Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde 15.olmuştur. 2014 verilerine göre 24. olan teknoparkımız 2015 verilerine göre 15. olarak istikrarlı ilerlemesini sürdürmektedir.Bu başarıdan dolayı teknoparkımızda bulunan firma yöneticilerine ve personellerine teşekkür ederiz.

Cumhuriyet Bayramı Tebriği
Ar-Ge Reform Paketi ve İkincil Mevzuatı Toplantısı
Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kurulumu Bilgilendirme Toplantısı

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin Bey,Vekili Deniz Hanım ve Genel Müdürümüz Prof.Dr.Bülent EKER tarafından Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Kurulumu Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştır.Katılımcı firmalara teşekkür ederiz.

Trakya Kalkınma Ajansı Proje İmza Töreni
Kamuoyuna Duyuru
NKUTEK in YENİ BAŞARISI

   Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş.  olarak üniversitemiz adına Trakya Kalkınma Ajansı'na TR21/16/SOS - 2016 Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında sunmuş olduğumuz 'Ekonomi Yaratacak Katma Değeri Yüksek İleri Teknolojik Girişimcilik Modeli' isimli projemiz kabul edilmiştir.

NKÜTEK ABD DE KULUÇKA MERKEZİ ZİYARETİNDE
DEV İŞBİRLİĞİ: KULUÇKA AMERİKA

Türkiye’nin dört bir yanından bir araya gelen teknoparklar, ABD San Francisco’da açılacak Uluslararası Kuluçka Merkezi için güçlerini birleştirdi. Dev konsorsiyum oluşturan teknoparklar, işbirliğini denizlerin ötesine taşıyacak imzayı attı.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Zİyareti
Aktürk Ailesine Bebek Tebriği
NKÜTEK TTO da ÖN Kuluçka Merkezi Açıldı!
NKÜTEK in Yeni Başarısı
8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
NKÜTEK ABD de Kuluçka Merkezi Kurmaya Hazırlanıyor
Yılbaşı Tebriği
Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Ziyaret
Tekirdağ Yazılım Vadisi Bilgilendirme Toplantısı

Tekirdağ Yazılım Vadisi bilgilendirme toplantısı Üniversitemiz Rektörlük Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

NKÜTEK A.Ş. Türkiye İnovasyon Haftasında
Otomasyon Yazılımları Etkinliği
NKUTEK A.Ş. Genel Müdürümüz Ödül Töreninde
NKÜTEK Tanıtım Toplantıları
Çorlu TSO´da KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Tamamlandı
Cumhuriyet Bayram Tebriği
NKUTEK ten YENİ BİR HİZMET

NKUTEK olarak hem üniversitemiz hemde sanayimize hizmet vermek için yeni organizasyonlar yapıyoruz.Bu amaçla http://labbul.globalpiyasa.com arama motoru uygulamamızı çözüm ortağımız GLOBAL PİYASA ile hizmetinize sunulmuştur.
 
Bu portala en kısa süre içinde üniversitemiz laboratuvar ve yapılan testlerde eklenecektir.Bu çalışmalar sürdürülmektedir.
 
Hepimize hayırlı olması dileklerimle
 
Prof.Dr.Bülent EKER
Namık Kemal University
Rector's Consultant
NKUTEK Technopark General Manager

NKÜTEK İSG EĞİTİMİNDE
NKÜTEK Başarısı Basında
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Ersan Aslan ile Namık Kemal Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürümüz Prof.Dr.Bülent Eker 3.Teknoloji Geliştirme Bölgesi Zirvesi\'nde
NKUTEK in BAŞARISI
NKUTEK TEKMER de ortağımiz konumundaki KOSGEB KOBİ lere destek vermeye devam ediyor.

<span style="\\&quot;color:rgb(20," 24,="" 35);="" font-family:helvetica,arial,sans-serif;="" font-size:14px\\"="">NKUTEK bünyesinde bulunan TEKMER de ortağımiz konumundaki KOSGEB KOBİ lere destek vermeye devam ediyor.

Bayram Tebriği

NKU Teknopark Yönetici A.Ş. ailesi olarak Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimizle kutlar,
mutlu bayramlar dileriz.

Saygılarımızla.

Prof.Dr. Bülent EKER
Genel Müdür

NKÜ Teknopark Yönetici A.Ş.

Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü
Namık Kemal Mah. Kampüs Cad. No:1, TEKİRDAĞ
Tel: 0282 651 00 26

NKUTEK (NKU TEKNOLOJI GELISTIRME BOLGESI)

NKUTEK (NKU TEKNOLOJI GELISTIRME BOLGESI) hızlı adımlarla yeni binaları için çalışıyor. TUDEP ile oluşturulan ortaklık kısa sürede meyvelerini verecek.Proje ruhsatlandirma aşamaları bir taraftan sonlanmaya çalışırken diğer taraftan Çorlu TGB2 alanındaki inşaat alt yapı çalışmaları devam ediyor.Artan ofis talepleri sıraya konularak belirleniyor.

Sizinde ARGE ve İNOVASYON ofisiniz neden olmasın. Kolay edinimleri ve farkındalığı yaşayın. Sektorel kumelenme cozumleri ,yeni girisimci alanlari ve atolyeleri sizi daha ileriye tasiyacak.Devlet destekleri ilede atilim yeriniz olacak.Sizleri NKUTEK ofis alanlarına bekliyoruz.

Sizlerin vereceği güç ile Çorlu teknoloji üssü olmanın yaninda Avrupa ya açılan kapimiz olacaktır.Yuzlerce kişi bu acilan kapıda is bulacak ve geleceğe emin adımlarla yuruyecekler. Ülkemize hayırlı olsun.

Vefat Haberi

Namık Kemal Üniversitesi Teknopark A.Ş. Genel Müdürümüz Prof.Dr.Bülent Eker'in kayınvalidesi,Yıldız  Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği  Bölüm Başkanı Prof.Dr.Aysegül Akdoğan  Eker'in annesi Halide Selma Akdoğan vefat etmiştir. 
Merhumeye Allah'tan rahmet,kederli ailesine başsağlığı  dileriz.

Namık Kemal Üniversitesi Yeni Öğrencilerine Tebrik Mesajı

     Namık Kemal Üniversitesi'ni kazanan öğrencilerimize Namık Kemal Üniversitesi Teknopark ailesi olarak yeni yaşamlarında başarılar dilerim. 
                                                             Prof.Dr.Bülent EKER

Burdurluoğlu Ailesine Bebek Tebriği
Özçeşmeci Ailesine Bebek Tebriği
NKÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Güçbirliği İmza Töreni

Namık Kemal Üniversitesi girişimi olarak Ar-Ge ve inovasyon üretmek amacı ile kurulan ve faaliyet gösteren NKUTEK, Türkiye’de öncü sayılacak, stratejik bir projeye imza atarak, üniversite ile sanayii işbirliğinde bölgede bir ilki gerçekleştiriyor.

Hem milli, hem de bölgesel kalkınma için,  katma değeri yüksek, nitelikli ve teknolojik endüstriyel üretim ve ihracatı hedefleyen, bölge sanayicilerine, uygun Ar-Ge altyapısı sağlamak üzere, mevcut NKUTEK, Teknik Üretim ve İhracatı Destekleme Derneği (TÜDEP) işbirliğinde hayata geçiriliyor.

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda ‘Verimlilik ve Girişimcilik’ paneli düzenlendi.

Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) ÇerkezköyMeslek Yüksekokulu’nda ‘Verimlilik ve Girişimcilik’ paneli düzenlendi.
NKÜ Çerkezköy MYO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele NKUTEK Genel Müdürü Prof.Dr. Bülent Eker, Bilim, Sanayi ve TeknolojiTekirdağ İl Müdürü Fahrettin Akçal, Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aysun Sağbaş, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çerkezköy OSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, HEMA Endüstri Holding Bakım Departmanı Müdürü Göktuğ Yalçın katılarak sunum yaptı.
 

NKUTEK Yönetim Kurulu Toplantısı

Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş (NKÜTEK)Yönetim Kurulu Toplantısı Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ İl Genel Sekreter V. Ahmet Başer, Tekirdağ Belediye Başkan V. Tolga Yörük, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzel,  Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen katıldı.

Toplantı açılışında konuşan NKUTEK Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, “Şanslı bir bölgede bulunuyoruz.  Tekirdağ, 1400 civarında sanayi kuruluşuna sahip, tarımı gelişmiş, liman ve lojistik kentidir. Bu fırsatı iyi değerlendirerek, halkımızın ihtiyacına yönelik hizmet vermemiz gerekiyor. TEKNOPARK olarak Çorlu’da faaliyete başladık. Bu günkü toplantıda önümüzdeki süreçte neler yapılabileceğini değerlendireceğiz.” dedi.

NKÜTEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker sunumunda Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yapılan çalışmalar, firma kabul işlemleri, düzenlenen eğitimler hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Eker,  NKÜTEK’in faaliyetlerin yakından takip edildiğini belirtti.

Toplantıda, Yönetim Kurulu uygun bulduğu takdirde Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER)  NKÜ Teknoloji Transfer Ofisinin TEKNOKENT bünyesine alınması gerçekleştirileceği kararları alındı.

NKUTEK, Türkiye İnovasyon Haftasındaydı

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 28-30 Kasım arasında düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'na Namık Kemal Üniversitesi Teknopark AŞ.’yi temsilen Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, Genel Müdür Yardımcısı Gülsel Çiftçi ve İdari Personeli Seral Gülmez ile Ali Balcıoğlu katıldı.

Türkiye İnovasyon Haftası’nın açılış konuşması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ayrıca konuşmacı olarak T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, T.C. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da katıldı.

Türkiyeİnovasyon Haftası'na katılan bazı konuşmacıların  isimleri:

 • Google X Kurucusu ve Stanford Üniversitesi Bilgisayar Bilimi Profesörü Sebastian Thrun
 • Wake Forest Rejeneratif Tıp Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Atala
 • Obama'nın ABD Konseyi'nin Teknoloji Daire Başkanı olarak görev yapan Aneesh Chopra
 • SeymourPowell Eş Kurucusu ve Tasarım Direktörü Dick Powell
 • Ünlü 'HOW' (Nasıl) adlı kitabın yazarı ve LRN CEO'su Dov Seidman
 • Sosyal Veri Laboratuarı Direktörü Dr. Andreas Weigend
 • Intel Etkileşimsel ve Deneyimsel Araştırmalar Direktörü Dr. Genevieve Bell
 • Mars Gezegeni'ne insanlı inişi düzenleyen Mars One Proje Ataşesi, Nobel Fizik Ödülü sahibi teorik fizikçi Prof. Gerardus't Hooft
 • Saffron Kurucu Başkanı Wally Olins
 • WMG Kurucusu ve Başkanı, CBE* Prof. Lord Kumar Bhattacharyya
 • İnovasyonun karşısındaki kültürel engeller - Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dr. Şeref Oğuz
Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu Toplantısı

Tekirdağ Bilim, Sanyi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve NKU Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. birlikteliği ile Üniversite Sanayi İşbirliğinin geliştirilmesi hususunun irdelendiği "Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu" Toplantısı 11.12.2013 günü Namık Kemal Üniversitesi, Rektörlük Toplantı Salonunda yapılmıştır.

Toplantı Ticaret ve Sanayi Odaları Temsilcileri, İş Adamı Dernek Temsilcileri ve KOSGEB'in katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

25. Kamu - Üniversite - Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı
Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla Ramada Otel’de gerçekleştirildi.
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık'ın katıldığı Toplantıya Tekirdağ, Edirne, Kırklareli Valileri Tekirdağ Milletvekilleri Özlem Yemişçi ve Ziyaeddin Akbulut, Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı, Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi Rekörleri İl Protokolü, Sanayiciler, Akademesiyenler, Öğrenciler ve Basın Mensupları katıldı. 
 
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Edirne Valisi Hasan Duruer birer konuşma yaparak Üniversite Sanayi işbirliği panelinin başasrıyla geçmesi dilekierinde bulundular.
 
Daha sonra Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık  Bakanlık olarak  Üniversite ve Sanayi'ye büyük önem verdiklerini, Gelişme açısından bu iki paydaşın uyumlu ve birlikte çalışmasının yöre ve ülke ekonomisine önemi üzerinde  bahsederek konuşmasını devam ettirdi. 
 
Toplantı Bilim ve Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Ersan Aslan’ın moderatörlüğünde, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Osman Şimşek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yener Yörük, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mustafa Aykaç, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Genel Müdürü Prof.Dr.Bülent Eker, Çerkezköy OSB Yön.Kur.Bşk.Osman Sarıoğlu ve Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Turhan Altınel’in panelist olarak katıldığı “2023’e 10 kala, Ar-Ge ve Yenilikte Tekirdağ, Kırklareli , Edirne “ konulu panel ile sona erdi.
Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi
Enerji Yatırımları Bilgilendirme Toplantısı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Yönetici A.Ş. tarafından düzenlenen "Enerji Yatırımları Bilgilendirme Toplantısı" 27.11.2013 Çarşamba günü Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir. 

Toplantıda Enerji yatırımlarının Ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik büyüklüğü vurgulanmış, Yerli Sanayicimiz için önemli bir pazar olacağı ifade edilmiştir.

Nükleer Santraller konusunda uzman Fizik Yüksek Mühendisi Adil BUYAN gerçekleştirdiği sunumda, Nükleer Santraller hakkında genel ve Nükleer Santrallerde kullanılan makina, kazan, vana, tribün, kablo, boru, inşaat demirleri vb. ürünlere ilişkin olarak özel bilgiler vermiştir.

Sayın Adil BUYAN Ülkemiz sanayicilerin bu alanda kullanılan ana kazan ve tribün dışında tüm parçalarını imal edecek kapasitede olduklarını belirterek ana kazan ve tribünlerin de istenmesi halinde 2-3 yıllık periyotta üretilme imkanının bulunduğunu belirtmiştir.

Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği Ziyaretleri

Kamu- Üniversite- Sanayi İşbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Fahrettin AKÇAL, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent EKER, Genel Müdür Yrd. Öğr. Gör. Gülsel ÇİFTÇİ ve TGB-2 Şube Sorumlusu Dr. Sencer S.KARABEYOĞLU ile birlikte Çorlu Deri OSB ve Çerkezköy OSB'ye işbirliği ziyaretleri gerçekleştirilmiştir

NKUTEK, TET AR-GE Proje Baharı 3'te

 

NKUTEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent EKER "Termal Kamera Kullanılarak Hayvan Besleme Otomasyon Sisteminin Geliştirilmesi" başlıklı projesi ile ödüle layık görülmüştür. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Bülent Eker'i bilime olan katkılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

1. Patent Atölyesi Konferansı Gerçekleştirildi

Teknopark olarak düzenlemiş olduğumuz “I. Patent Atölyesi" Konferansı, Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konferansa Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İstanbulluoğlu, Trakya Üniversitesi 3. Dönem Rektörü ve aynı zamanda Zirat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Poyraz Ülger, Tekirdağ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal, öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı.

Ankara Patent Bürosu Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü, TOBB Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclis Başkanı, FİSUAM Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda birçok Üniversitede Öğretim Görevlisi olan M. Kaan Dericioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Dericioğlu;  “Buluşlar, Patent Sistemi ve Patentler İçin Verilen Devlet Destekleri”  hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Patent alma aşamaları, izlenilmesi gereken yolların neler olduğu, patent tarifnamesi, olumsuz buluş basamağı ve buluş basamağı ölçütünün ne olması gerektiği konularına değinen Dericioğlu konuşmasında; “2012 yılında dünya çapında 2.350.000 patent başvurusu yapılmaktadır. Patent başvurusunu en çok yapan ülkelerin başında Amerika Birleşik devletleri, Japonya, Çin gelmektedir. Patent süreci, patent başvurusunda başlayan ve patent alınıncaya kadar yaklaşık 36 ay süren bir süreçtir. Bu sürenin uzun olması sebebiyle ticarileştirme süreci, patent başvurusunun yapılmasının ardından başlatılmalıdır. Türkiye’de patent başvurularının %20’sinin patente ulaşabildiğini dikkate alırsak bu orana girebilmek için buluşu yapan ve yapanlar ile patent vekili ve ekibinin birlikte çalışması gerekmektedir.”  dedi.

Konferans sonunda Prof. Dr. Poyraz Ülger ve NKÜ Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker, M. Kaan Dericioğlu’na katılımından dolayı teşekkür ederek; günün anısına plaket takdim etti.